מי אתם, היזמים המסתוריים שבנו עסק משגשג מאתר האירוח הפופולרי Airbnb?

הם מוצאים נכסים נטושים, מטים לנפול, לפעמים כאלה שיש עליהם צווי הריסה, והופכים אותם לפנינות חן לתיירים. ועל הדרך? עושים קופה לא קטנה.

Airbnb, אתר האירוח הפופולרי, יצר תעשייה חדשה ופורחת, כזאת שדוחקת הצידה בתי מלון ואכסניות. במקור, האתר פנה למי שרוצה ויכול לארח אנשים בביתו, בתמורה לתשלום, והציע פלטפורמה נוחה לעשות זאת. אבל קשה היה לצפות את מה שיבוא בעקבות השקתה של הפלטפורמה…

מהפך. שינוי אמיתי בשוק.

כיום, אנשים רבים מייצרים יש מאין מקומות אירוח. זה מתחיל מרווקים שמפרסמים את דירות המגורים שלהם, ופשוט הולכים לישון אצל חבר כשמתקבלת הזמנה, ממשיך לבחירת מקום מגורים עם חדר נוסף, שישמש להשכרה ב-Airbnb, ושם זה לא עוצר.

אפילו בסדרה הישראלית הפופולרית "חברות", מגי אזרזר מציגה את המודל הזה להכנסה נוספת כשהיא משכירה את דירתה למשפחה צרפתית.

מי שמבין את הפוטנציאל העסקי האדיר, הגלום באנשים המעוניינים בחוויה אלטרנטיבית לחדר סטרילי בבית מלון, הולך צעד אחד נוסף ויוצר יש מאין נכסים שמטרתם הבלעדית היא לשמש כחדרי ובתי אירוח ב-Airbnb. והתיירים באים בשמחה.

הם אמנם בחרו לא להחשף אך הסכימו לענות על כמה שאלות שהצגנו בפניהם.

איך הגעתם לזה?

"זה מתחיל מנדל"ן. להכיר את האזור בו רוצים לפעול, לזהות כיסי פוטנציאל ולמנף אותם. זה לא אומר שצריך להיות יזם נדל"ן, אבל צריך להיות מוכן לקצת הסתובבות שטח ואיתור של הזדמנויות."

אז מה, כל אחד יכול? מה צריך כדי לעשות את זה?

"זה דורש לא מעט. החל משלב איתור הנכסים, ניהול משא ומתן, דרך שיפוץ והכנת הנכס לתיירים ולאחר מכן הפעלת העסק באופן שוטף. נדרשת מוטיבציה ומוכנות לבנות רשת קשרים בתחום."

למה הכוונה, רשת קשרים?

"מתווכי נדל"ן, אנשים בעירייה. להתחיל לדבר ולגלות עניין ופתאום ההזדמנויות מתחילות להגיע. זה דורש פתיחות מסוימת. אפשר להגיד אפילו אמונה."

ומה מעבר לאמונה? זה מצריך מכם לעבוד בשטח, עם התיירים?

"לא בהכרח. אפשר לעקוף את זה. ביפן, למעשה, לקחו את זה צעד אחד קדימה, שם כל תהליך ההזמנה, הכניסה לחדר והיציאה הוא לחלוטין אוטומטי. אתה לא רואה אף אחד. יש הסברים כיצד להגיע, קוד לתיבת דואר במקום שממנה מוציאים את המפתח, ובמידה וצריך לנקות משהו, יש מנקה שמגיע ללא קשר לבעלים."

אז מדובר במקור הכנסה פסיבי, למעשה?

"זהו עסק לכל דבר ועניין. בניהול נכון וחכם, אין צורך לעבוד בעסק על בסיס יומיומי. אבל עדיין יש דברים שדורשים טיפול והתערבות מדי פעם."

ולשאלה שכנראה הכי מרתקת את הקוראים, כמה אפשר להרוויח?

"זה כמובן תלוי בהרבה גורמים שונים אבל נכס אחד של 5,6 חדרי אירוח יכול לייצר הכנסה חודשית ממוצעת של 20,000 שקל באיזורי ביקוש."

יש המלצה למי שרוצה להתחיל לפעול בכיוון הזה?

"כן. להתחיל בקטן. ללמוד את הפלטפורמה באופן יסודי. להכיר את השוק ואת קהל הלקוחות הפוטנציאלי. דברים קטנים כמו ממתקים בחדר או מייל הוראות מפורט איך להגיע עושים הבדל ענק."

שתפו
Share on FacebookEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn
Posted in Uncategorized and tagged , , , .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *