זהירות: לזכות בלוטו זה מסוכן! 5 כללי "לגזור ולשמור" אם את מרשה לעצמך להיות עשירה

האם לזכות בלוטו זה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לך? איך ניתן לבנות את העושר שלך בצורה חכמה, כזאת שמבטיחה שלא תמצאי את עצמך יום אחד גרה בשכונת פחונים?

זה לא פשוט. עשרות סיפורים מרחבי הארץ והעולם מגלים אמת עצובה: לזכות בלוטו זה ממש לא הסוף של כל הצרות. להפך, זו יכולה להיות תחילתה של מפולת כלכלית אדירה. האנשים האלה לא שונים מאיתנו. מדובר באנשים רגילים, שיום אחד קיבלו מתנה אדירה. רק שמשהו השתבש שם, אחרי שהצ'ק הענק הופקד בבנק…

איך זה יכול להיות? בדיוק על השאלה הזאת ננסה לענות בהמשך.

שרון טירבסי, שזכתה ב-10.5 מיליון דולר ב-2004, הזמינה חברים לחופשות בקנקון, בפלורידה ובלאס-ווגאס, עזרה ליקרים לה, קנתה מספר מכוניות ובית (שעליו בחרה, משום מה, לא לשלם במזומן אלא לקחת משכנתא).

4 שנים לאחר מכן, היא איבדה את כל כספה ואת ביתה ונאלצה להתחיל לנסוע באוטובוס אל העבודה שלקחה על מנת לשלם את החובות.

וויליאם פוסט, שזכה ב-16.2 מיליון דולר ב-1993, אמר בראיון 5 שנים לאחר מכן:
"כולם חולמים על לזכות בכסף אבל אף אחד לא מבין את הסיוטים ואת המטלות שמגיעות עם התפקיד."

בילי בוב הארל ג'וניור, שזכה בסכום המופלא של 31 מיליון דולר בשנת 1997, תרם מכספי הזכייה, קנה מספר בתים (ולא, לא משבר הסאב פריים גרם לקריסתו) וגם הלווה לחברים שהיו זקוקים לכך. פחות משנתיים לאחר הזכייה ולאחר שאיבד את כל כספי הזכייה ואת אישתו, בילי בוב התאבד.

ומה עם אלו שכבר היה להם לא מעט כסף בעת הזכייה, האם הם מוגנים?

מסתבר שלא.

ג'ק וויטקר, שכבר היה מיליונר בזמן שלקח הביתה שלל דמיוני של 93 מיליון דולר (סכום נטו, אחרי מיסים!), תרם הרבה לצדקה, למועדוני חשפנות וגם לקזינו. מאות אלפי דולרים ששמר במכוניתו נגנבו ממנו פעמיים (!) וחלק לא קטן מהונו הוא השקיע בנכדתו בת ה-16 שנרצחה לאחר תקופה קצרה.

כשג'ק נשאל אם החיים היו קלים יותר לפני הזכייה, הוא ענה "כן, הרבה יותר קלים."

ואם זו היתה הזכייה הגדולה שלך?

לפי כל העדויות, הסיכויים אינם לטובתך.

בין אם זה לעזור לחברים ולמשפחה, לחיות את החיים הטובים או לתרום לארגוני צדקה, מסתבר שהדרך לתהום הרבה יותר קצרה ממה שמשערים.

אבל זו לא הבעיה של רובנו, איזה כיף! נכון?

לפי נועה גורן, יוצרת שיטת "אימון בזימון" ליצירת מציאות של שפע ושגשוג כלכלי, זו בהחלט בעיה שצריכה להדאיג גם את כל ה-לא מיליונרים שבינינו, ועל בסיס יומיומי.

"תודעת שפע מפותחת היא תנאי מקדים לחשבון בנק שמן ולחיים מרופדים כלכלית. יש חוקיות מיוחדת שבין אם נרצה או לא נרצה, כולנו מושפעים ממנה, ומי שמושך לעצמו שפע על בסיס קבוע, מפעיל את החוקיות הזאת לטובתו."

חוק המשיכה יכול להרחיק מאיתנו את כל מה שאנחנו רוצים

מה העשירים שנשארים עשירים, עושים אחרת מכל השאר?

"הם רואים הזדמנויות במקום שבו השאר רואים רק סיכון והתרסקות פוטנציאלית, והם מאפשרים לדברים הנכונים לקרות להם. הם מכירים את חוקי השפע, והם מאמינים שהיקום הוא נדיב. כשאנחנו מאמינים במשהו בכל ליבנו, המציאות מסתדרת בהתאם."

סליחה, אבל לא חסרים אנשים מאוכזבים שיעידו שלא משנה כמה הם האמינו, חשבון הבנק שלהם ממש לא גדל כתוצאה מהאמונה הזאת.

"נכון. לפעמים אנחנו מאמינים במשהו במודע, אבל ברקע פועלים גורמים שמנווטים את המציאות לכיוון אחר לגמרי. תת המודע מהווה חלק גדול מאד ממה שיוצרת את המציאות שלנו, ואם ברקע יש תכנות פנימי שאומר שאני לא מספיק חכמה, או שאני לא תופסת הזדמנויות בזמן, היקום ישקף לי בדיוק את זה."

ומה יגידו כל אלו שעובדים כבר שנים עם מדיטציות ודמיון מודרך ועדיין לא הפכו להיות מיליונרים?

"חלקם הקטן באמת תקוע בגלל אי ידיעה מה הדרך הנכונה למגנט שפע. אבל הנה הנקודה המעניינת יותר – רובנו לא רוצים להיות מיליונרים. אנחנו רוצים לייפסטייל מסוים, ויש לו תווית מחיר מסוימת. הנקודה שבה כל אחד ואחת מרגישים טוב עם החיים שלהם היא דינמית ומשתנה. מי שמתפקס על הנקודה הזאת כל פעם מחדש, יגיע בדיוק לאן שהוא מכוון."

נשמע כמו חתיכת הבטחה… יש לך דרך פרקטית להמליץ עליה, למי שרוצה את מה שאת מבטיחה?

בהחלט.

5 כללי "לגזור ולשמור" אם את מרשה לעצמך להיות עשירה

כלל 1 – תמיד להתחיל מאיך שזה מרגיש, לא איך שזה נראה

"זה לא מעניין איך מה שאני רוצה נראה שם בחוץ, בעולם: חשבון בנק עם 7 ספרות, בתים מפוארים, חופשות אקזוטיות. זה משנה איך זה מרגיש. עשירים יכולים להיות מאד מאד אומללים, זו יכולה להיות חוויה מאד מבודדת, במיוחד אם החברים והמשפחה לא הדביקו את הקצב (ולא, לתת להם כסף זה ממש לא מה שיעזור, לא להם ולא לך). אז הפוקוס צריך להיות קודם כל בחוויה הרגשית. איך שפע ועושר מרגישים ביומיום? משם מתחילים."

כלל 2 – לשחרר את האיך, ה"מה" זה כל מה שמעניין אותך

"זה קל. אם אנחנו רוצים משהו, המיינד שלנו אוטומטית יקפיץ לנו את ה'איך, איך זה יקרה?' וזה לא העסק שלנו. הדרך היצירתית והמוצלחת תציג את עצמה, בזמן הנכון. ועד אז, יש אינספור אפשרויות שלעולם לא נוכל לחשוב עליהן. אז למה לטרוח בכלל?"

כלל 3 – להוריד את הרגל מהגז כשמגיע השפל

"נפילות ובאסה ודכדוך זה חלק מהחיים. של כולנו. והנה הסוד: אפשר להצליח בענק עם מלא נפילות. רק צריך להוריד את הרגל מהגז. זה לא הזמן לקבל החלטות או להסיק מסקנות. כשיש עדויות למחסור ולמצוקה, וזה משפיע עליי, אז הדבר החשוב ביותר שאני יכולה לעשות עבור עצמי זה לתת לזה את הזמן לעבור. לא להזין את זה ולא למשוך אליי עוד מאותו התדר האנרגטי הנמוך."

כלל 4 – פעולה מתוך השראה, לא אף פעולה אחרת

"כשאנחנו עובדים עם היקום, עם חוק המשיכה, ושואלים את השאלות בצורה מספיק נינוחה, התשובות הנכונות מגיעות. ההזדמנויות מגיעות, וקל יחסית לנצל אותן. האינדיקציה לתשובה כזאת היא שהפעולה שהיא מכתיבה מרגישה כמו צעד טבעי, מקסימום קצת מעבר לאזור הנוחות, לא יותר מזה.

והנה עוד דבר חשוב: ליישם זה משהו מיידי. ברגע שההשראה מגיעה, לא שבוע אחרי. הזדמנויות באות והולכות. הרבה פעמים אנחנו פועלים מתוך ההנחה שיש זמן, ושוכחים שההשראה זה הדלק האמיתי. לזה חוק המשיכה מגיב. מי ששואלת את עצמה מה הזמן הנכון, אז הנה התשובה – הזמן הנכון הוא כשיש השראה."

כלל 5 – אל תעשי את זה לבד, סביבה תומכת שווה זהב (והרבה כסף!)

"גם אם לא תעשי שום דבר מהדברים האחרים, את עדיין יכולה להפוך להרבה יותר מגנטית לשפע חומרי, אם תמצאי את הסביבה הנכונה. אי אפשר להדגיש מספיק את החשיבות של תמיכה נכונה, שמגיעה מאנשים בסטייט אוף מיינד דומה לשלך, עם מטרות וכיוון ושאיפות דומים."

נועה, את באמת חושבת שהכללים האלה יעשו את ההבדל כש"עושר" זו המטרה?

"לבדם? ממש לא. הרוב הגדול לא מיישם את מה שהוא לומד מלכתחילה, ומי שכן, לרוב נופל בחלק של ההתמדה. התמדה זה החלק הקשה ביותר. גיליתי שכדי להתמיד, אנחנו צריכים להיות בסביבה שמדברת שפע, סביבה שמבינה לליבנו ותומכת בנו על בסיס קבוע.
מתוך ההבנה הזאת, יצרתי קורס מתנה לעבודה עם חוק המשיכה ומגנוט שפע, כדי לאפשר למי שרוצה להיכנס לעולם הזה, לעשות בצורה נכונה את הצעדים הראשונים."

אוקיי, ומי שרוצה את הקורס, מה צריך לעשות?

נכון לכרגע הקורס ניתן במתנה למי שנרשם כאן בלחיצה על הלינק הזה. מומלץ להירשם לקבלת הקורס לפני שהוא יורד מהרשת ויפתח שוב לצפייה רק בעוד מספר חודשים.

 

נועה גורן היא יוצרת "אימון בזימון" – שיטה פרקטית המשלבת גוף-נפש ושכל ליצירת מציאות של שפע ושגשוג עם חוק המשיכה.

שתפו
Share on FacebookEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn
Posted in Uncategorized and tagged , , , .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *